Pırlanta Bileklikler

Pırlanta Bileklikler

Toplam 4 adet ürün

Göstermek:

1.00 Karat Pırlanta Suyolu Bileklik

Highlights:
 • Altın : 14 Ayar 4,50 gr
 • Pırlanta: 1,00 Karat
 • Renk: F
 • Berraklık SI

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

2.00 Karat Pırlanta Suyolu Bileklik

Highlights:
 • Altın : 14 Ayar 6,00 gr
 • Pırlanta: 2,00 Karat
 • Renk: F
 • Berraklık SI

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

2.50 Karat Pırlanta Suyolu Bileklik

Highlights:
 • Altın : 14 Ayar 7,00 gr
 • Pırlanta: 2,50 Karat
 • Renk: F
 • Berraklık SI

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

3.00 Karat Pırlanta Suyolu Bileklik

Highlights:
 • Altın : 14 Ayar 8,00 gr
 • Pırlanta: 3,00 Karat
 • Renk: F
 • Berraklık SI

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

Pırlanta Bileklikler

Pırlanta bileklik çeşitleri her zaman özel bir takı arayışında olanların tercihleri arasındadır. İster kendinizi ödüllendirmek isterseniz de sevdiklerinize en güzel zamanlarda, unutulmaz bir hediye takdim etmek için pırlanta bileklikleri tercih edebilirsiniz. İnce işçilik eseri olan bileklikler bileklerde zarif bir dokunuş oluştururlar ve kimi zaman tek başlarına kimi zaman yüzük, küpe gibi farklı takılarla kombin yapılarak kullanılırlar.

Pırlanta bileklik modelleri evlilik yıl dönümü hediyesi, düğün hediyesi, doğum günü hediyesi, anneler günü hediyesi, sevgililer günü hediyesi gibi en özel anlarda çok fazla tercih edilmektedir. Özel günlerin en fazla rağbet gören takı çeşidi olmaktadır. Bunun nedeni seçeneklerin çok olması, ışıltılı yapısıyla herkesin hayranlığını taşıması ve farklı bütçelere hitap etmesidir.

Div Pırlanta olarak her biri titiz bir çalışmanın eseri olan, özgün tasarımlara sahip, en kaliteli materyallerden yapılmış, modaya uygun pırlanta bileklikleri beğeniye sunuyoruz. Gerek sade gerekse gösterişli modeller arasından seçim yaparak gündelik olarak ya da özel davetlerde, özel kombinlerle kullanabileceğiniz alternatifleri beğeninize sunuyoruz.

Pırlanta Bileklik Seçiminin Püf Noktaları

Pırlanta bileklik diğer bileklik modellerinden apayrı bir konuma sahiptir. Bunun başlıca nedeni pırlantadır. Pırlanta elmas taşının işlenmiş halidir ve elmas, doğada bulunan en sert madendir. Her ne kadar pırlantaların hepsi aynı gibi görünse de her pırlanta bir diğerinden farklılıklar barındırır. Dolayısıyla her pırlanta bileklik eşsizdir.

Pırlanta bileklik seçiminde en temek dikkat edilmesi gereken husus pırlantanın özellikleridir. Pırlantalar 4C özelliklerine göre sınıflandırılırlar ve buna göre fiyat, kalite farkları oluşur. 4C özelliğinin ilki kesimdir. Kesim, pırlantada insan elinin değdiği tek özellik olup diğerleri doğanın pırlantadaki imzasıdır.

Bir pırlantanın ışıltısını veren kesimdir. Bu nedenle farklı kesim teknikleri ve şekilleri kullanılır. Kesime göre de pırlanta bilekliklerin ışıltıları değişir. Pırlanta kesimi dendiğinde sıklıkla oval, yuvarlak, prenses, markiz gibi şekillerin adı geçer. Çoğu kez da şekil ile kesim karıştırılır. Şekil zevke ve tarza göre değişirken kesim doğrudan ışıltıyla alakalı olup bir pırlantanın kesimi ne kadar iyi ise pırlantanın ışıltısı ve parlaklığı o kadar fazladır. Mükemmel pırlantalardan oluşan bir pırlanta bileklik modelinin ışıltısı da bir o kadar mükemmel olacaktır.

İkinci özellik renktir. Çıplak gözle pırlantaların çoğu aynı renk gibi görünse de aralarında belli belirsiz farklar vardır. Uluslararası standartlarda pırlantanın bir renk skalası oluşturulmuştur ve pırlanta renginden sarıya doğru kalite standartları vardır. Renksize yaklaştıkça kalite ve fiyat artmaktadır. D ve Z arasında renk değişmekte, K’dan itibaren gözle görülür renklenmeler bulunmaktadır.

Üçüncü özellik berraklıktır. Pırlanta doğada oluştuğu için doğanın izini taşıması bir o kadar doğaldır. İçinde farklı mineraller bulunabilir ve bunlar pırlantanın eşsiz oluşumundan izler taşır. Bunlara parmak izi denir ve bir pırlantada parmak izi ne kadar az olursa değer o kadar artar.

Dördüncü özellik karattır. Karat, pırlantanın ağırlığını ifade eder. Doğada elmas farklı boyutlarda bulunduğu için pırlantaların da büyüklükleri, ağırlıkları aynı değildir. Bir pırlantanın değerinin tespitinde bütün bu özelliklerin tek biri değil, tamamı etkilidir. Dolayısıyla pırlanta bileklik seçimi yaparken bütün özelliklere dikkat edilmelidir.

Pırlanta Bileklik Modelleri

Pırlanta bileklik modelleri her tarza ve zevke hitap edebilecek zenginliktedir. Modeller pırlantaların şekillerine, dizilişlerine, sayılarına, yerlerine göre değişir. Pırlanta su yolu bileklik çeşitleri her kadarının bileğine yakışacak, son yılların en çok tercih edilenlerindendir.

Pırlanta bileklik modelleri büyük taşlı, küçük taşlı, keskin köşeli, yuvarlak, oval gibi birçok alternatife sahiptir. Daha klasik tarzlardan hoşlananlar için hemen her sitile uyumlu klasik pırlanta bileklik çeşitleri bulunabilmektedir. Baget pırlanta bileklikler baget taşlı kolyelerle, yüzüklerle hoş bir kombin oluşturabilirler. Doygun ve net görünümleriyle öne çıkmaktadırlar.

Pırlanta bileklik dendiğinde akla ilk gelen beyaz ve ışıltılı renkler olsa da renkli pırlanta bileklik modelleri de mevcuttur. Farklı renklerdeki tasarımlar kıyafetlere göre kombin yapılabilmektedir. Fantezi pırlanta bileklikler zamansız şıklıklarıyla öne çıkmaktadırlar.

Pırlanta Bileklik Fiyatları

Pırlanta bileklik fiyatları üzerinde en temel belirleyici kullanılan pırlantaların özelliğidir. Pırlanta ağırlık, kesim, renk, berraklık, tür gibi çeşitliliklere sahiptir. Bütün bu özellikler pırlanta bileklik fiyatları konusunda farklılıkların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. En trend pırlanta bileklikler en uygun fiyatlarla sayfamızda yer almaktadır.

Yukarı Kaydır
Kapat
Kapat
Kapat

Sepetim

Alışveriş arabası boş!

Alışverişe Devam Et