Pırlanta Yakut Kolye

Pırlanta Yakut Kolye

Toplam 2 adet ürün

Göstermek:

0.66 Karat Pırlanta Yakut Kolye

Highlights:
  • Altın : 8 Ayar 1,60 gr
  • Pırlanta: 0,06 Karat
  • Renk: F
  • Berraklık SI
  • Yakut: 0,60 Karat

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

0.45 Karat Pırlanta Yakut Kolye

Highlights:
  • Altın : 14 Ayar 2,00 gr
  • Pırlanta: 0,05 Karat
  • Renk: F
  • Berraklık SI
  • Yakut: 0,40 Karat

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

Pırlanta Yakut Kolye

Yakut doğadaki en değerli taşlardan birisidir. Elmastan sonra en sert taş olan yakutun sertlik değeri 9’dur. Dolayısıyla son derece dayanıklı ve sağlam bir taştır. Bunun yanında göz alıcı rengi ve ışıltısıyla birlikte yakut asırlardır takıların vazgeçilmezi olmuş, bugün özellikle pırlanta yakut kolye çeşitleri kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Pırlanta ile yakutun bir arada bulunduğu pırlanta yakut kolye modelleri bünyesinde birçok farklı anlamı barındırmaktadır. Rengine hâkim olan kızıllık tam da bütün vücuda oksijen taşınan noktada olmasından dolayı canlılığı ve yaşamı simgelemektedir. Yine pırlanta yakut kolye çeşitleri kişinin gün boyu pozitif kalabilmesine ve etrafındakilere de pozitif enerji aşılayabilmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca özel günler ve prestijli davetlerde arzu edilen şıklığa ve zarafeti sunmaktadır.

Div Pırlanta olarak en trend yakut pırlanta kolye modellerini beğeniye sunuyoruz. Her zaman geniş bir ürün seçeneği ile karşınıza çıkıyor, hayallerinizi süsleyen takılara sahip olmanıza ya da sevdiklerinize en güzel günlerde eşsiz bir hediye sunmanıza yardımcı oluyoruz.

Yakut Taşlı Pırlanta Kolyelerin Özellikleri

Pırlanta yakut kolye kırmızının ve pırlanta renginin eşsiz bir uyumuyla benzersiz bir şıklığa sahiptir. Koyu kırmızdan itibaren kırmızı ve bordonun bütün tonlarını göz alıcı parlaklıktaki bu taşta görmek mümkündür. Ancak pırlanta yakut kolye hem yakutun hem de pırlantanın özelliklerini bir arada barındırmakta, bu da onu daha eşsiz kılmaktadır.

Yakut çok uzun yıllardır aşkı ve sevgiyi temsil eder. Bu, kırımızı renkten kaynaklanır. Ayrıca romantik bir ilişki için de bu taşın sadakate ve özveriye ilham verdiği ifade edilir. Romantik çağrışımlar yanında yakut herkesin, her zaman tercih edebileceği, farklı özellikleri olan bir taştır. Nesillerdir asaleti, tutkuyu ve saflığı temsil etmiştir. Dünya genelinde pek çok kültürde ve toplulukta özel anlamları vardır.

Yakutun cesareti arttırdığı, kaygıyı azalttığı da ifade edilir. Üzerinde taşıyan kişiyi hayata daha pozitif bakmaya, yaşama kucak açmaya sevk ettiğine inanılır. Kırmızın birçok tonuna ev sahipliği yapmasından dolayı mücevherlerde en çok tercih edilen taşlardandır. Pembeden eflatuna veya kahverengimsiye doğru geniş bir renk yelpazesini yakutlarda görmek mümkündür.

Yakut taşlı kolye modellerinin bir diğer önemli bileşeni pırlantadır. Pırlanta, elmas madeninin işlenmiş haline denir ve dünyadaki en sert doğal taştır. Sertliği, sağlamlığı, nadirliği pırlantanın son derece değerli olmasına neden olmaktadır. Fakat her pırlanta aynı kalitede değildir. Bir pırlantanın değeri 4C özelliklerine göre belirlenir. Bunlar kesim, berraklık, renk ve karattır.

Pırlantada insan eliyle yaratılan tek özellik kesim olup yuvarlak, markiz, prenses gibi farklı kesimler mevcuttur. Kesime göre pırlantanın ışıltısı değişir. Pırlanta renksiz gibi görünse de içinde belli belirsiz tonlar vardır. Bu tonların koyuluğu arttıkça pırlanta kalitesi düşer. Berraklık pırlantanın içindeki minerallerle alakalı olup doğanın parmak izleri pırlantada ne kadar az ise o kadar değerlidir. Karat ise ağırlık olup önemli detaylardan birisidir. Gerek yakutun gerekse pırlantanın özellikleri şık bir yakut taşlı pırlanta kolye ile sizlerle buluşmaktadır.

Pırlanta Yakut Kolye Modelleri

Yakut pırlanta kolye çeşitleri sevdiklerinize en özel günlerde ve en mutlu anlarda alabileceğiniz eşsiz hediyelerdir. Üstelik pırlanta yakut kolye modelleri oldukça geniştir. Bu sayede her kombine, her tarza ve bütçeye uygun seçenekler bulunabilmektedir.

Pırlanta yakut taşlı kolye modelleri yakut taşının şekline, kolye tasarımındaki duruşuna, etrafındaki pırlantaların şekline, büyüklüğüne, pırlantaların dizilişine ve daha başka tasarım detaylarına göre değişmektedir. Oval, üçgen, yuvarlak, yıldız gibi birçok tasarımda taşlar, farklı şekillerde birbiriyle uyumlu olmakta, benzersiz bir görünüm ortaya çıkarılabilmektedir. Tek taşlı ya da çok taşlı yakut kolye modelleri sizleri beklemektedir.

Pırlanta Yakut Kolye Fiyatları

Pırlanta yakut kolye fiyatları oldukça değişkendir. Yakut pırlanta kolye fiyatları üzerinde en temel etken yakutun ve pırlantanın özellikleridir. Her iki değerli taşın parlaklığı, rengi, kesimi, ağırlığı gibi hususlar pırlanta yakut kolye fiyatları üzerinde öne çıkmaktadır.

Div Pırlanta olarak her zaman birbirinden şık, kaliteli ve özgün pırlanta Pırlanta Kolye modellerini beğeniye sunuyoruz. Aynı zamanda bütçe dostu fiyatlarla, indirimler ve kampanyalarla da öne çıkıyor, birbirinden özel takılara, unutulmaz hediyelere sahip olmanızı sağlıyoruz. Sayfamızdan kolayca alışveriş yapabilmenizi mümkün kılıyoruz.

Yukarı Kaydır
Kapat
Kapat
Kapat

Sepetim

Alışveriş arabası boş!

Alışverişe Devam Et