Pirlanta Safir Yüzük

Pirlanta Safir Yüzük

Toplam 2 adet ürün

Göstermek:

0.72 Karat Pırlanta Safir Yüzük

Highlights:
  • Altın : 8 Ayar 1,80 gr
  • Pırlanta: 0,12 Karat
  • Renk: F
  • Berraklık SI
  • Safir: 0,60 Karat

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

0.45 Karat Pırlanta Safir Yüzük

Highlights:
  • Altın : 14 Ayar 2,00 gr
  • Pırlanta: 0,05 Karat
  • Renk: F
  • Berraklık SI
  • Safir: 0,40 Karat

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

Pırlanta Safir Yüzük

Pırlanta Yüzükler kadınlar için en önemli olan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Parmaklarına zarif tasarımlı yüzükler takmak hemen her yaştan kadının özel zevkleri arasındadır. Bazı kadınlar seçimlerini değerli taşlar ile özel olarak tasarlanmış olan kalite ve fiyat açısından yüksek sınıftaki takılardan yana kullanırken bazı kadınlar ise mütevazi tasarımlardan üretilmiş olan takılardan yana kullanır.

Türkiye doğal taşların oldukça bol bulunduğu bir ülke olsa da bazı taşların bulunması dünya genelinde bile zor olduğu için mücevher alanında tercih edilen bazı değerli taşlar yurt dışından özel olarak getirtilir. Safir ise bu değerli taşlardan biridir ve elmastan daha nadir bulunmaktadır. Dünyanın en pahalı taşları arasında yer alan safirden üretilen pırlanta safir yüzük modelleri mavi rengi sayesinde oldukça göz kamaştırıcıdır. Bu sebepten ötürü hem erkek hem de kadınlar pırlanta safir yüzük modellerini tercih etmektedir.

Safir Yüzük Modelleri

Uzun yıllar boyunca takı üretiminde tercih edilen safir taşı, padişahların broşlarında ve kralların taçlarında kullanılmıştır. Bazı uygarlıklarda ise insanlar zararlı ve kötü güçlerden korunabilmek adına bu taşı üstlerine şifa amacıyla taşımıştır. Safir taşı bu sebeplerden ötürü hanedanlık ve güç taşı olarak kabul edilmiştir.

Pırlanta safir yüzük modelleri en güçlü darbelere karşı dayanabilmesi ile de ön plana çıkmaktadır. Safir taşlarının esas rengi mavidir ancak içerisinde yer alan elementlere göre maviden siyaha kadar pek çok tonda bulunabilir. Safir yüzük modelleri çoğunlukla kadınlar için pırlanta ve altından üretilse de erkeklerin kullanabilmesi için gümüşten üretilen modelleri de mevcuttur.

Pırlantanın asaleti ve safirin değeri ile tasarlanan safir pırlanta yüzük modelleri günümüzde sık sık tercih edilen takı çeşitlerinden biridir. Bu iki önemli taştan üretilen baget safir pırlanta yüzük modelleri ise en çok sevilen model olarak gösterilebilir. Üretiminde kullanılan altın değeri ve taş büyüklüklerine göre bu ürünler şekillenmektedir.

Safir pırlanta yüzük modelleri hem beyaz altından hem de bronz altından üretilmektedir. Genelde sade olarak üretilen bu tasarımlar isteğe göre fantezi stillere de sahip olabilir. Damla, kare, yuvarlak formda kesilmiş modeller, tam tur pırlanta gövdeli modeller, çiçek işlemeli safir yüzükler arasında en çok mavi taş kullanılsa da, nadir bulunan pembe safir taşı da bulundurabilir.

Safir Yüzük Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Safir yüzük çeşitleri pek çok farklı takı tasarımcısı tarafından tasarlanmaktadır. Bu sebeple her zevke uygun bir yüzük bulmak mümkündür. Düz ya da işlemeleri tasarımlar içinden ürün seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünlerin taş ağırlıklarıdır. Ürünün değeri karat değeri ile doğru orantılı olduğu için satın alma esnasında bakılması gereken ilk ayrıntı ürünün karat değeridir. Safir yüzük modelleri genellikle pırlanta ile tasarlandığı için kullanıcıların hem pırlantaların hem de safirin ağırlık ve kalitesine bakması en önemli ayrıntılardandır.

Safir yüzük altından üretilmiş ise altının değerine, gümüşten üretilmişse gümüşün ayarına bakmak da önemli bir ayrıntıdır. Safir taşı dünya üzerinde yer alan en değerli taşlardan biri olduğu için kullanımına çok dikkat edilmelidir. Deterjan, deodorant, parfüm veya herhangi bir kimyasal içeren madde ile taş parlaklığını kaybedeceği için ürün sadece duru su ile yıkanmalıdır.

Pırlanta Safir Yüzük Fiyatları

Safir taşlı pırlanta yüzük modelleri mücevherler arasından en değerli tasarımlardan biridir. Mavinin her tonunun kullanıldığı safir taşı dünya da nadir bulunan bir taştır. Bu sebepten ötürü bu takılar özel takılar arasında sıralanır. Her zevke sahip kadının kullanmaktan hoşlandığı safir taşlı yüzük modelleri en çok rastlanan safir aksesuarlar içindedir.

Pırlanta safir yüzük fiyatları ise ürünlerin taş ağırlıklarına ve tasarımlarına göre değişkenlik göstermektedir.  safir yüzük fiyatları da aynı şekilde ürünlerin karat değeri, kalitesi, taşların sayısı ve altın değeri gibi özelliklere bakıldıktan sonra anlaşılır. En değerli takılar arasında yer alan bu takılar tek başlarına satın alındığı gibi set halinde de satılır. Dolayısıyla set olarak satın alınan takılar tek başına satın alınan takılara göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Div Pırlanta firmamızı tercih ederek bütçenize ve zevkinize en uygun olan safir yüzük modelini kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Yukarı Kaydır
Kapat
Kapat
Kapat

Sepetim

Alışveriş arabası boş!

Alışverişe Devam Et