Pırlanta Yakut Yüzük

Pırlanta Yakut Yüzük

Toplam 2 adet ürün

Göstermek:

0.72 Karat Pırlanta Yakut Yüzük

Highlights:
  • Altın : 8 Ayar 1,80 gr
  • Pırlanta: 0,12 Karat
  • Renk: F
  • Berraklık SI
  • Yakut: 0,60 Karat

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

0.45 Karat Pırlanta Yakut Yüzük

Highlights:
  • Altın : 14 Ayar 2,00 gr
  • Pırlanta: 0,05 Karat
  • Renk: F
  • Berraklık SI
  • Yakut: 0,40 Karat

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

Pırlanta Yakut Yüzük

Pırlanta yakut yüzük çeşitleri her zaman kadınların en çok hayranlık duyduğu seçeneklerdendir. Dünyanın en değerli taşlarından birisi olan yakut taşının ışıltılı ve tutkulu duruşunu yansıtan, pırlantanın eşsiz güzelliğini ve değişmez modasını barındıran yüzüklere Div Pırlanta ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.

Div Pırlanta, pırlanta yakut yüzük modelleri vintage klasik uyumunun en nadide örneklerindendir. Geçmişin izlerini taşıyan yakut taşlar bütün tasarımlarımızda asaletle taçlanmış, her tasarım kendi içinde özgün detaylar barındırarak benzersiz yakut pırlanta yüzük seçeneklerine sahip olma fırsatı vermektedir. Farklı geometrik şekillerin ve farklı kesimlerin bulunduğu yakut pırlanta yüzük modelleri arasında klasikten moderne bir skala bulunmaktadır. Yalınlıktan hoşlananlar için narin çizgili seçenekler öne çıkarken daha fazla gösteriş sevenler için keskin ve büyük hatlı taşlar ön plana çıkmaktadır.

Yakut taşlı yüzük modelleri çok farklı kombinlere imkân vermektedir. Sayfamızdan seçeceğiniz yüzükleri şık kıyafetlerinizle kombin edebilir, en özel davetlerde ya da günlük kullanımda zarafetinizi taçlandırabilirsiniz. Yalın bir kıyafeti dahi şık bir yakut taşlı pırlanta yüzük ile süsleyebilirsiniz. Kırmızdan bordoya uzanan renk skalası arasında bütçenize en uygun seçimleri yapabilirsiniz.

Pırlanta Yakut Yüzük Modellerinin Özellikleri

Yakut yüzük modellerinin en temel özelliği yakut taşına sahip olmalarıdır. Yakut taşı doğal taşlar arasında en değerlilerinden birisi olup kırmızı renk skalasındadır. Elmas, zümrüt ve safirle birlikte anılıp renk olarak kırmızı ve bordonun bütün tonlarını içinde taşıyabilmektedir.

Yakut, elmastan sonra sertlik derecesi en yüksek ikinci doğal taştır. Saçtığı ışık ve nadir bulunması nedeniyle de en pahalı ikinci doğal taş olarak kabul edilir. Geçmişten günümüze farklı kültürlerde yakut taşına pek çok önem atfedilmiş, birçok faydası olduğu kabul edilmiştir. Şans taşı olarak da bilinmekte, mutluluk ve güven verdiğine inanılmaktadır. Ayrıca bağışıklık sistemine iyi geldiği, kan dolaşımını düzenlediği, sezgisel gücü arttırdığı kabul edilmektedir.

Pırlanta yakut yüzük modellerinin bir diğer ana bileşeni pırlantadır. Pırlanta, elmasın işlenmiş halidir v elmas, doğadaki en değerli taştır. Elmasın bu kadar değerli olmasının nedenleri sağlamlığı, güzelliği ve nadir bulunmasıdır. Geçmişten bugüne güç göstergesi olarak taçların, asaların vazgeçilmezi olan pırlanta günümüzde takılarda kendine yer bulmakta, yakut taşıyla birlikte kullanılarak eşsiz bir uyum ortaya çıkarmaktadır.

Pırlanta seçiminde 4C kuralı öne çıkmaktadır ve bunlar carat/karat, clarity/berraklık, colour/renk ve cut/kesim olmaktadır. Dolayısıyla bir pırlantanın ağırlığının ne kadar olduğu, berraklığının ne seviyede bulunduğu, renk skalası, kesimi değerini belirlemede en temel etkenlerdir.

Pırlanta Yakut Yüzük Modelleri

Yakut yüzük modelleri çok fazla alternatife sahiptir. Seçeneğin fazla olması her zevke, her kullanım tarzına ve bütçeye uygun alternatiflerin bulunabilmesine yardımcı olmaktadır. Div Pırlanta olarak en trend pırlanta yakut yüzük modelleri ile karşınızda bulunuyor, hayallerinizi süsleyen yüzüklerin parmaklarınızla buluşmasına aracı oluyoruz.

Yakut yüzük modelleri çeşitli detaylara göre farklılık kazanmaktadır. Bunların başında yakut taşının kesimi gelmektedir. Yüzüklerde yer alan yakutlar kare, oval, üçgen, prizma gibi çeşitli geometrik şekillerde olabilmektedir. Taşın şekline göre de model alternatifi oluşmaktadır.

Pırlanta yüzük modelleri yakut etrafındaki pırlantalara göre de değişmektedir. Pırlantalar da çeşitli kesimlerde olabilmektedir. Ayrıca yüzük üzerinde farklı sayılarda, farklı yerlere yerleştirilmiş olmaktadır ve buna göre modeller çeşitlilik kazanmaktadır. Üçtaş, tek taş, tam tur, yarım tur gibi modeller beğeniye sunulmaktadır.

Pırlanta Yakut Yüzük Seçiminin Püf Noktaları

Yakut pırlanta yüzük seçimi yapılırken birtakım hususlara dikkat edildiği taktirde daha sağlıklı bir tercihte bulunulabilir. Yakut taşının ve pırlantanın özellikleri, kesimi, berraklığı, ağırlığı dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Ayrıca parmak şekliniz, kombin yapacağınız kıyafetler, kullanım alışkanlıklarınız göz önünde bulundurulmalıdır.

Pırlanta Yakut Yüzük Fiyatları

Pırlanta yakut yüzük fiyatları oldukça değişkendir. Model seçeneğinin fazla olması dilediğiniz fiyat aralığında model bulma şansı vermektedir. Yakut yüzük fiyatları belirlenirken birtakım hususlar öne çıkmakta, bunlar arasında ilk sırada yakut taşının büyüklüğü ve kesimi gelmektedir. Yakut taşının büyüklüğü arttıkça ve kesiminde ustalık marifeti çoğaldıkça fiyat artmaktadır.

Pırlanta yakut yüzük fiyatları üzerinde bir diğer etken kullanılan pırlantaların yoğunluğu ve 4C özellikleridir. Ayrıca kullanılan altının ayarı da fiyatlarda değişkenliğe neden olmaktadır. Sayfamızda en uygun fiyatlı pırlanta yakut yüzük modelleri sizleri beklemektedir.

Yukarı Kaydır
Kapat
Kapat
Kapat

Sepetim

Alışveriş arabası boş!

Alışverişe Devam Et