Pırlanta Zümrüt Yüzük

Pırlanta Zümrüt Yüzük

Toplam 2 adet ürün

Göstermek:

0.62 Karat Pırlanta Zümrüt Yüzük

Highlights:
  • Altın : 8 Ayar 1,80 gr
  • Pırlanta: 0,12 Karat
  • Renk: F
  • Berraklık SI
  • Zümrüt: 0,50 Karat

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

0.35 Karat Pırlanta Zümrüt Yüzük

Highlights:
  • Altın : 14 Ayar 2,20 gr
  • Pırlanta: 0,05 Karat
  • Renk: F
  • Berraklık SI
  • Zümrüt: 0,30 Karat

Kargo Teslim Süresi 1-5 İş Günü
Ücretsiz Sigortalı Kargo

Pırlanta Zümrüt Yüzük

Pırlanta Zümrüt Yüzük kadınların takı tercihlerinde en çok öne çıkanlardandır. Farklı görsel özelliklerde tasarlanan Pırlanta Yüzükler farklı tarzlara hitap edecek zenginliğe sahiptir. Bu da kadınların kendi zevklerini parmaklarıyla buluşturmalarına olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda kadınlar için hediye seçiminde bulunan sevdiklerinin de aradıklarını bulabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Kadınlar için özenle tasarlanan yüzüklerde çeşitli doğal taşlar kullanılmakta ve bunlar arasında zümrüt taşı özel bir yer tutmaktadır. Pırlanta zümrüt yüzük modelleri zümrüt taşının göz alıcı yeşil görünümünü ortaya koymakta, çok farklı tasarımlara sahip olarak her zevke ve her bütçeye uygun alternatifler ortaya çıkmasına vesile olmaktadır.

Div Pırlanta, zümrüt yüzük koleksiyonu içinde her biri özenle tasarlanmış, yılın son trendleri sizleri beklemektedir. Dilerseniz zümrüt yüzük modelleri arasında seçim yapabilir, en uygun fiyatlarla alışverişinizi tamamlayabilir, kendinizi ya da sevdiklerinizi ödüllendirebilirsiniz.

Pırlanta Zümrüt Yüzüğün Özellikleri

Zümrüt pırlanta yüzük çeşitlerinin bu kadar rağbet görmesinde birçok etken vardır. Bunların başında zümrüt taşı gelmektedir. Zümrüt, değerli taşlar arasında takılarda en çok tercih edilenlerden birisidir. emarald taşı olarak da adlandırılan zümrüt, sadakat, duyarlılık, aşk taşı olarak bilinir. Geçmişten günümüze kimi fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılan zümrüt, aynı zamanda şifalı bir taştır.

Elmas, yakut ve safirle beraber zümrüt en değerli dört taştan birisidir. Yüzük dışında kolye, küpe, bileklik gibi birçok mücevherde de kullanılmaktadır. Bu sayede dilerseniz pırlanta zümrüt yüzüğünüzü tek başına kullanabilir, dilerseniz zümrütten başka takılarınızla kombin oluşturabilirsiniz.

Zümrüt taşının en bariz özelliği yeşil renkli olmasıdır. Yaydığı yeşil ışıkla beyni dinlendirdiğine inanılır. Kalp çakrasının enerjisinin en çok temsil eden renk olarak yeşil görüldüğünden kalp çakrasını dengelemekte kullanılır. Evlilik, aile ve arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirdiğine inanılır. Bu nedenle de sevdiğiniz kişilere rahatlıkla hediye edebilirsiniz.

Zümrüdün sertlik değeri 7’dir. Dolayısıyla diğer taşlara nazaran daha kırılgan bir yapıdadır. Parlaklığı da diğer değerli taşlardan düşüktür. Ancak fiyat olarak safir ve yakuta nazaran daha pahalıdır. Yeşilin farklı tonlarını barındırdığı için her tarza hitap eden seçenekler mevcuttur.

Zümrüt taşlı yüzük modellerinin en temel bileşenlerinden birisi pırlantadır. Pırlanta, elmas taşının işlenmiş halidir. Dolayısıyla bir nevi elmastır. Doğadaki en dayanıklı, en sağlam maden olup değerlendirmesi 4C kuralına göre yapılır.

Pırlanta seçiminde göz önünde bulundurulması gereken 4C kuralını karat, berraklık, renk ve kesim oluşturur. Bir pırlanta zümrüt yüzük üzerindeki pırlantanın ağırlığı değer tespitinde önemlidir. Berraklığı arttıkça değeri de artar. Sarıya ve kahverengiye rengi kaydıkça değeri azalır. Kesim ise insan etmenine bağlı olup bir pırlantaya parlaklığını veren kesimdir. Kesim ne kadar iyi ise, pırlanta o kadar iyi parlar.

Pırlanta Zümrüt Yüzük Modelleri

Pırlanta zümrüt yüzük modelleri sahip oldukları renk ile her defasında muhteşem bir görüntü sunarlar. Muhteşem yeşil tonları ve farklı kesimlerle birlikte hazırlanan yüzlerce model, her tarza ve bütçeye uygun alternatiflerin ortaya çıkmasını sağlar.

Zümrüt pırlanta yüzük modelleri ortadaki zümrüt taş etrafında yoğunlaşır. Kimi zaman tek bir zümrüt taş kimi zamansa birden çok zümrüt taş tasarımda öne çıkar. Zümrüt taşın etrafında da farklı sayılarda pırlantaya yer verilerek pırlanta zümrüt yüzük modelleri oluşturulur.

Pırlanta zümrüt yüzük modelleri zümrüt taşın kesimine göre farklılık gösterir. Zümrüt taş oval, kare, üçgen, yuvarlak gibi kesimlerde olabilir. Yine etrafında yer alan pırlantalar da farklı kesimlere sahip olabilir. Pırlantalar tek sıra halinde ya da çift sıra halinde zümrüt taşı sardığı gibi yıldız tarzı daha başka şekiller de oluşabilir.

Pırlanta zümrüt yüzük modelleri tek taş, tam tur, yarım tur gibi seçeneklere de sahiptir. Ayrıca beyaz altın ile birlikte sarı ve kırmızı altın da kullanılır. Kullanılan altına ve ayarına göre de zümrüt pırlanta yüzük modelleri çeşitlendirilir. Hepsi ve daha fazlası sayfamızda sizleri beklemektedir.

Pırlanta Zümrüt Yüzük Fiyatları

Pırlanta zümrüt yüzük fiyatları oldukça değişkendir. Zümrüt ve pırlanta taşlarının kalitesi pırlanta zümrüt yüzük fiyatları üzerinde en temel belirleyicilerdendir. Taşların şeffaflıkları arttıkça, leke ve çatlak oranı azaldıkça değerleri artar. Ayrıca taşların ağırlıkları, renk tonları ve kesimleri de fiyatlarında etkilidir. Sayfamızda her zaman en şık ve kaliteli zümrüt taşlı pırlanta yüzük çeşitleri en uygun fiyatlarla beğeninize sunulmaktadır.

Yukarı Kaydır
Kapat
Kapat
Kapat

Sepetim

Alışveriş arabası boş!

Alışverişe Devam Et