Sık Sorulan Sorular

Kargo gönderimleri hakkında

Sipariş ettiğiniz ürünümüz stoklarımızda mevcutsa. Aynı gün yada ertesi gün kargoya verilir. Ürün stoklarımızda mevcut değilse, ertesi iş günü sabahı üretimine başlanır. Ortalama 1 ila 5 iş günü arasında üretim süresi mevcuttur. Cumartesi yada Pazar gününe denk gelen siparişlerin üretimi ilk iş günü olan Pazartesi günü işleme alınır.

Özel üretim olan özellikle tamtur yada yarım tur pırlanta yüzükler. Parmak ölçünüze göre özel olarak üretilmektedir. Bu ürünlerin siparişleri ortalama 7 İş günü içerisinde hazırlanır.

STOK DURUMLARI İÇİN WHATSAPP HATTIMIZDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ

Sipariş ettiğiniz ürünleriniz İstanbul çıkışlı olarak kargoya verilir. Ortalama 1-2 gün içinde size teslim edilmiş olur.

Siparişlerin sizlere ulaşıncaya kadar bizim güvencemiz altındadır. Kargolarınız sigortalanmış bir şekilde sizlere gönderim yapılır. Kaybolmaya yada hasar almaya karşı sigortalıdır. Gönül rahatlığı ile kargonuzun size ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

Siparişleriniz kargoya verildiğinde sizlere sipariş durumunuz hakkında bir mail gönderilir. Mailde size ulaşan kargo takip numaranızdan ilgili kargo firması üstünden siparişlerinizi takip edebilir. Sipariş durum mailleri bazen istenmeyen posta kutunuza düşebilir.

Türkiye sınırları içine ücretsiz kargo gönderimi yapıyoruz. Uluslararası kargo gönderimi ücretli olarak yapılmaktadır. Kargo ücreti ve kargonun teslim edileceği Ülke’de çıkabilecek gümrük vergileri alıcıya ait olacak şekilde gönderim yapılır.

Ürün fiyatları ve pırlanta sertifikaları hakkında

FİYATLARIMIZIN UYGUN olmasının birden çok sebebi var. En önemli olan sebepleri ise; Reklamlarını gördüğünüz diğer büyük pırlanta markaları gibi üretim maliyetlerini çok arttıran televizyon reklamları yapmıyoruz. Çok fazla mağaza açarak personel ve mağaza maliyetlerini pırlantalarımıza eklemiyoruz. Bu yüzden de sizlere EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ veriyoruz.

İlk öncelikle ürünlerimizde kullandığımız tüm pırlanta türleri doğal yani gerçek pırlantalardır.

Satın almış olduğunuz ürünler DİV pırlanta sertifikası ile hazırlanarak sizlere gönderilir.

Tektaş yüzük, beştaş yüzük, tektaş kolye, tektaş küpe kategorisindeki bazı ürünlere HRD yada GIA gibi uluslararası geçerliliği olan sertifikalarda verilmektedir. Bu sertifika türleri ürün başlığında ve ürün içeriğinde belirtilmektedir.

0.30 karat ve üstü bazı pırlantalara HRD yada GIA gibi Uluslararası sertifikalar verilmektedir. Bu bilgiler ürün başlığında ve ürün bilgi sayfasında belirtilmektedir.

Çok taşlı yani fantezi ürünlere ve renkli taşlı ürünlere ise hiç bir pırlanta markası Uluslararası sertifika veremez. Uluslararası sertifikalar ürün üstündeki taşa verilir. Her bir sertifikada ekstra maliyet demektir. Çok taşlı ürünlerde pırlanta taşlarının fazlalığından dolayı sertifika ücretleri, satın aldığınız üründen çok daha maliyetli olacaktır.

Satın almış olduğunuz pırlantalı ürünün sertifikası o ürünün kimliği demektir. Fiziksel olarak kaybetseniz bile resim olarak saklamanız çok önemlidir. Div pırlanta sertifikaları sistemlerimizde kayıtlı olan bilgilere göre ek ücret karşılığında tekrar hazırlanabilir. Uluslararası sertifikalarda bu durum maalesef biraz daha sıkıntılıdır. Elinizde sakladığınız sertifika resmine göre pdf dosyası şeklinde ilgili sertifika firmasının web sitesi üstünden tekrar indirilebilir. Sertifika basımı istersenizde ilgili sertifika firmasına bilgi verilerek tekrar sertifika hazırlanması istenebilir ama ek sertifika ücreti, kargo ücreti ve gümrük ücretleri maliyet olarak karşınıza çıkacaktır.

Değişimler ve İadeler hakkında

Sipariş ettiğiniz ürün elinize ulaştıktan sonra 1 hafta içinde kesintisiz bir şekilde farklı bir ürün ile değişim yapabilirsiniz.

1 hafta sonrasında ise fatura tutarı üstünden %10 kesinti yapılarak değişim yapılmaktadır.

Sipariş ettiğiniz ürününüz kargoya verilmediyse bizim ile iletişime geçerek siparişinizi iptal edebilirsiniz. Sipariş ücret iadeniz maksimum 14 İŞ günü içerisinde, işlem yapılan kredi kartına yada banka hesabına iade edilecektir. Bu süre bankanın işlemi, işleme alma süresidir.

Sipariş ettiğiniz ürün kargoya verildiyse. Kargo size ulaştıktan sonra 1 hafta içinde kesinti olmadan iade edebilirsiniz. İade kargosu bize ulaştıktan sonra iade işlemlerine başlanacaktır.

1 hafta sonrasında ise fatura tutarı üstünden %30 kesinti yapılarak iade işlemi yapılmaktadır.

İptal iade ücretleri kesinlikle elden yapılmaz. İşlem yapan kişinin banka hesabına yada kredi kartına yapılır.

Yukarı Kaydır
Kapat
Kapat
Kapat

Sepetim

Alışveriş arabası boş!

Alışverişe Devam Et